Dui PuaNka Kamana NianRe Bidhaba Bou Jaligala -2

Dui PuaNka Kamana NianRe Bidhaba Bou Jaligala -2 ସେ ଦିନ ଦିଦି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଫେରି ଗଲା । ସେ ଦିନ ରାତିରେ ବି ପ୍ରତି ଦିନ ଭଳି ଆମେ ଦୁଇ ଭାଇ ବୋଉକୁ ଗେହିଁବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲୁ । ସବୁ ଦିନ ପରି ଭାଇ କହିଲା ମୁଁ ପ୍ରଥମେ ଗେହୁଁଛି, ପରେ ତୁ ଗେହିଁବୁ । ମୁଁ କହିଲି ହଁ, ଭାଇ ବୋଉ କୁ ଗେହିଁବା ବେଳେ ଦେଖିଲା ଯେ ଗୋଟେ କଣ୍ଡମ୍ ଅଛି, ଭାଇ ମୋତେ କିଛି ନ କହି ସେ ଗୋଟେ କଣ୍ଡମ୍ କୁ use କରି ବୋଉକୁ ଗେହିଁକି, ଶୋଇବା ପାଇଁ ପଳେଇଲା । ମୁଁ ପ୍ରଥମେ ବିପି ଦେଖି ହିଟ୍ ହେଇ ବୋଉକୁ ଗେହିଁବା ପାଇଁ ଯିବା ବେଳକୁ ଦେଖିଲି ଆଉ କଣ୍ଡମ ନାହିଁ । ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ଜାଣି ପାରିଲିନି । ମୋର ମୁଣ୍ଡ କ’ଣ ହେଇଗଲା ।
ମୁଁ ଭାବିଲି ବୋଉ କୁ ସେମିତି ବିନା କଣ୍ଡମ୍ ରେ ଗେହିବି । ହେଲେ ଡର ଲାଗୁଥିଲା କାଳେ କ’ଣ ହେଇଯିବ । ସେହି ସମୟରେ ଭାଇର କଥା ମୋର ମନେ ପଡ଼ିଲାଯେ ବୋଉ ତ ଏବେ ବୁଢ଼ୀ ହେଲାଣି ତା ର କଣ ଆଉ ଛୁଆ ହେବନା କଣ?
ମୁଁ ଆଉ ସମ୍ଭାଳି ପାରିଲି ନାହିଁ ବୋଉକୁ ବିନା କଣ୍ଡମ୍ ରେ ଗେହିଚାଲିଲି । କିଛି ସମୟପରେ ବୋଉ ବିଆରେ ଝଡିଗଲି , ସବୁ ବୀର୍ଯ ବୋଉର ବିଆରେ ଛାଡ଼ିଦେଲି । ପରେ ବୋଉର ଗାଣ୍ଡି ମାରିଲି ଓ ଶୋଇ ପଡ଼ିଲି । କିଛି ଦିନ ରହି ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଫେରି ଆସିଲି ।
ପରେ ଦୁଇ ମାସ ପରେ ଘରକୁ ଫେରିଲି । ଦିଦି ମଧ୍ୟ ଆସିଲା । ଆମର ୧୦-୧୨ଦିନ ଛୁଟି ଥାଏ। ଆମୋଦପ୍ରମୋଦ ଦୁଇ ଭାଇ ବୋଉକୁ ସେମିତି ଲଗାତାର ଗେହିଁଚାଲିଥାଉ । ଦିନେ ୧୧ଟା ବେଳେ ଆମେ  ସମସ୍ତେ ବସି ଟିଭି ଦେଖୁଥାଉ , ହଠାତ୍ ବୋଉର ବାନ୍ତି ହେଲା । ଆମେ ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲୁ । ଦିଦି କହିଲା ବୋଉ ବାନ୍ତି କ’ଣ ପାଇଁ ହେଲା।
ବୋଉ ଜାଣି ଶୁଣି କହିଲା ନାଇଁ ରେ କଲିର ଖାଇବା ହଜମ ହୋଇନଥିଲା ବୋଧେ । କିନ୍ତୁ ବୋଉ ସେତେବେଳକୁ ଜାଣି ସାରିଥିଲା ଯେ ସେ ପ୍ରେଗନାଂଟ ହୋଇସାରିଛି । ବୋଉ ମୁଣ୍ଡ ଭିତରେ ଗୋଟିଏ ଚିନ୍ତା ସେ ପ୍ରେଗନାଂଟ ହେଲା କେମିତି?  ବୋଉ ଭାବିଲା ପିଙ୍କି ଯାହା କହୁଥିଲା ତାହା ଆଉ ସତ ନୁହେଁ ତ? ତା ସାଙ୍ଗରେ ରାତିରେ କିଛି ଘଟୁଛି ଯାହାକି ସେ ଜାଣିପାରୁନି । ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେ ଆଜି ଅଜାଣତରେ ପ୍ରେଗନାଂଟ ମଧ୍ୟ ହୋଇସାରିଛି ।
କିଛି ଦିନ ଯାଏଁ ଆମେ ଦୁଇ ଭାଇ ବୋଉକୁ ଆଉ ଗେହିଁଲୁ ନାହୁଁ । କିନ୍ତୁ ଏହା ବା କେତେଦିନ, କଥା ରେ ଅଛି ବିଆ ର ମଜା ଯିଏ ଥରେ ପାଇଛି ସିଏ କ’ଣ ଆଉ କିଛି ରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇ ପାରିବ । ଦିନେ ରାତିରେ ଦୁଇ ଭାଇ କାମତୁରା ହୋଇ ଉଠିଲୁ , ସେତେବେଳକୁ ବୋଉର ପେଟ ଫୁଲି ଯାଇଥିଲା । ବୋଉ ଏବେ ଆଉ ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୁର୍ବରୁ ଖିର ପିଉନଥିଲା । ତେଣୁ ବୋଉ କୁ ଆଉ ନିଦ ବଟିକା ଖାଇବାକୁ ଦେଇହେଲାନି ।
ରାତିରେ ବୋଉ ଶୋଇବା ପରେ ଆମେ ଦୁଇ ଭାଇ ଏତେ କାମତୁରା ହୋଇ ଉଠିଲୁ ଯେ ବୋଉକୁ ଗେହିଁବୁ ବୋଲି ଉଠେଇ ଆମ ରୁମକୁ ନେଇ ଆସିଲୁ ।  ଭାଇ ବୋଉ ର ଲୁଗା ଖୋଲି ପକେଇଲା । ବୋଉ ଗୋଟେ ପିଙ୍କ୍ ରଙ୍ଗର ବ୍ରା ଓ କଳା ରଙ୍ଗର ଚଡ଼ି ପିନ୍ଧିଥିଲା । ଭାଇ ବୋଉ ର ବିଆକୁ ଚାଟିବାକୁ ଲାଗିଲା, ମୁଁ ବୋଉ ର ଦୁଧ କୁ ଚିପି ବାରେ ଲାଗିଥାଏ । ବୋଉ ର ବାହାରିବା ବେଳକୁ ବୋଉ ର ନିଦ ଭାଙ୍ଗିଗଲା । ବୋଉ ଆମ ଦିଇ ଭାଇଙ୍କୁ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲା । ବୋଉ କହିଲା ତାହେଲେ ମୁଁ ପ୍ରେଗନାଂଟ ହେବା ପଛରେ ତୁମ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କର ହାତ ଅଛି ।
ଭାଇ କହିଲା ନାଇଁ ବୋଉ ମୋର ହାତ ନାହିଁ ,ରାଜା ର ହାତ ଅଛି, ବୋଉ କହିଲା କେମିତି , ଭାଇ କହିଲା ଆମେ ତ ତତେ ମିଶିକି ଗେହୁଁ, କିନ୍ତୁ ଦିନେ ଏ ଭୋକଡ ତତେ ବିନା କଣ୍ଡମ୍ ରେ ଗେହିଲା । ସେଥିଲାଗି ତୁ ପ୍ରେଗନାଂଟ ହେଲୁ। ଏହା ଶୁଣି ବୋଉ ର ମୁଣ୍ଡ କ’ଣ ହେଇଗଲା । ସେ କିଛି ସମୟ ଖଟରେ ବସିପଡ଼ିଲା । କିଛି ସମୟ ନିରବ ବସିବା ପରେ ବୋଉ କହିଲା, ତମେ ଯେଉଁ ମା ବିଆରୁ ବାହାରି ଥିଲା ସେହି ବିଆକୁ ଗେହିଁ ବୀର୍ଯ ଛାଡି, ତା ରି ଛୁଆ ର ବାପ ହୋଇଗଲ । ଆରେ ମାଆଗିଁହା, କେମିତି ମୋତେ ଗେହିଁବା ଆରମ୍ଭ କଲ ଟିକେ କୁହ ।
ଭାଇ ସବୁ  କହିଲା କିପରି ଆମେ ନିଦ ବଟିକା ବୋଉକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଇ ଗେହିଁଚାଲିଥିଲୁ । ଭାଇ ସବୁ କରିସାରିବା ପରେ ବୋଉ କହିଲା ମୋ ଝିଅକୁ ଗେହିଁନତ? ଭାଇ କହିଲା ନାଇଁ ଦିଦି କୁ ଆମେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗେହିଁନୁ, ଏହା ଶୁଣି ବୋଉ କହିଲା ଯାହା  ହଉ ପିଙ୍କି କୁ ଛାଡି ଦେଇଛ । ତା କୁ ଗେହିଁବା କଥା ଭାବି ବନି ଜମା ,କାରଣ ସେ ହେଉଛି ଅବିହାରି ଝିଅ ତା କୁ ଗେହିଁଲେ ,ଏ କଥା ଜାଣିଲେ ତାକୁ ବାହାହେବ କିଏ?  ଏହା କହି ସେ କହିଲା ମୁଁ ଏବେ କରିବି କ’ଣ? ମୁଁ ଯାଉଛି ମରିବି, ଭାଇ କହିଲା କଣ କହୁଛୁ ତୁ ବୋଉ, କ’ଣ ପାଇଁ ମରିବୁ, ବୋଉ କହିଲା ଆଉ ପଚାରୁଛୁ, ଗାଁ ରେ ମୁଁ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଚାଲି ପାରିବିନି,ତୋ ଭଉଣୀ ଜାଣିଲେ କ’ଣ ହେବ, ଭାଇ କହିଲା ଦିଦି ତ ସେମିତି ରେ ବି ଘରକୁ ଆସେନି । ଏବେ ତ  ତାର ପରିକ୍ଷା ବି ଅଛି । ତ ଦିଦି ଏବେ ୮-୯ମାସ ଘରକୁ ଆସିବନି । ଏହା ଶୁଣି ବୋଉ କହିଲା ତୁ କ’ଣ କହୁଚୁ ମୁଁ ଏ ପିଲା ଟାକୁ ଜନ୍ମ ଦେବି , ଭାଇ କହିଲା ହଁ ବୋଉ ଆଉ କିଛି ଉପାୟ ନାହିଁ ।
 
ଏଇଠି ରହୁଛି ମୋ ଗଲୁଆ ଟୋକା ଓ ଗଲେଇ ଟୋକି ମାନେ । Dui PuaNka Kamana NianRe Bidhaba Bou Jaligala -2 ପର କାହାଣୀ ରେ କହିବି କେମିତି ବୋଉ ମୋ ପିଲାକୁ ଜନ୍ମ ଦେଲା, ଯାହାକି ମୋ ଭଉଣୀ ଅଜାଣତରେ ଓ କେମିତି ମୋ କୁଆଁରୀ  ଭଉଣୀ କୁ ଗେହିଁଲି ।
 

ଯଦି ଆପଣମାନେ ଏମିତି ନିଜର କିଛି ଅନୁଭୁତିକୁ ଆମ ସହ ଶେୟାର୍ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ ଷ୍ଟୋରିକୁ ପଢ଼ିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆମକୁ Mail କରନ୍ତୁ , ଆପଣଙ୍କ Mail id  ଏବଂ ନାମ ଆମେ ଗୋପନ ରଖିବୁ

ଆମ Mail id – [email protected]

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!