Jhiaku Tution KaruKaru Maa Ku Gehi Petare Kali | Chhatri Ra Maa

ଝିଅକୁ ଟିଉସନ କରୁକରୁ ମାଁ କୁ ଗେହିଁ ପେଟରେ କଲି Jhiaku Tution KaruKaru Maa Ku Gehi Petare Kali

ଝିଅକୁ ଟିଉସନ କରୁକରୁ ମାଁ କୁ ଗେହିଁ ପେଟରେ କଲି

Jhiaku Tution KaruKaru Maa Ku Gehi Petare Kali

Jhiaku Tution KaruKaru Maa Ku Gehi Petare Kali   ବହୁତ ବର୍ଷ ତଳର କଥା | ମୋ ବୟସ ସେତେବେଳେ ୨୦ ବର୍ଷ, ହୃଷ୍ଟପୃଷ୍ଟ ଲମ୍ବା ଚେହେରା | ବି ଏ ପରୀକ୍ଷା ସାରିବା ପରେ ମୁଁ ଗାଁ ରେ ଥାଏ | କାମ କିଛି ନଥାଏ, ସାଙ୍ଗ ମେଳରେ ତାସ ଖେଳି, କ୍ରିକେଟ ଖେଳି ସମୟ ବିତେଇବା କଥା | ଦିନେ ଖରାବେଳେ କ୍ଲବ ଘରେ ତାସ ଖେଳ ଚାଲିଥାଏ, ଏହି ସମୟରେ ଆମ ଗାଁ ର ଭୀମସେନ  ଆସି ମୋତେ କହିଲା ବୁଲୁ ଦାଦା ସନ୍ଧ୍ୟା ରେ ଟିକେ ଆମ ଘର ଆଡେ ଆସିବ, କିଛି କଥା ଅଛି | ଭୀମ ମୋ ଠାରୁ ବୟସରେ ବହୁତ ବଡ଼, ନିଜ ପୁତୁରା ନୁହେଁ, ହେଲେବି ଗାଁ ର ସାହି ଲେଖାଯୋଖା ହିସାବ ରେ ସେ ମୋର ପୁତୁରା, ତେଣୁ ମୋତେ ସେ ଦାଦା ଡାକେ | ମୁଁ ପଚାରିଲି କଣ କିଛି ଜରୁରୀ କଥା ? ଭୀମ କହିଲା ହଁ, ତମେ ଆସିଲେ ଜାଣିବ | ମୁଁ ହଁ କହିଲି |

ଆମ ଘରଠୁ ୭-୮ ଘର ଛାଡି ତାଙ୍କ ଘର | ସନ୍ଧ୍ୟା ରେ ଭୀମ ଘରକୁ ଗଲି | ସେଠି ଭୀମ ଆଉ ତା ସ୍ତ୍ରୀ ଲତା ଦିଜଣ ଯାକ ମୋତେ ଅନୁରୋଧ କଲେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ମମତା କୁ ଟିଉସନ କରିବା ପାଇଁ | କହିଲେ ବଡ ଝିଅ ର ଏବର୍ଷ ୧୦ମ ଶ୍ରେଣୀ, ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଦେବ ତେଣୁ ତାକୁ ଟିକେ ସକାଳେ ସନ୍ଧ୍ୟା ରେ  ଘଣ୍ଟାଏ ଘଂଟାଏ ପଢ଼େଇ ଦିଅ | ମୁଁ ତ ବେକାର ଥାଏ, ତେଣୁ କହିଲି ହଉ ମୁଁ ଆସି ପଢ଼େଇ ଦେବି | ତାପର ଦିନଠାରୁ ସକାଳ ସନ୍ଧ୍ୟା ଦୁଇ ଓଳି ପଢେଇବା ଆରମ୍ଭ ହେଲା | ମମତା ସହିତ ତା ସାନ ଭଉଣୀ ନମିତା ବି ଆସି ବସି ପଢେ |

ବାରଣ୍ଡା ରେ ବସି ପଢେଇଲା ବେଳେ ମୁଁ ଲକ୍ଷ କଲି ଭୀମ ର ସ୍ତ୍ରୀ ହେମଲତା (ସମସ୍ତେ ଡାକନ୍ତି ଲତା ) ମମତା ଆଉ ନମିତା ଙ୍କ ଭଳି ଦୁଇଟି ଝିଅର  ମା ହେଲେବି  ମୋତେ ତା ଶରୀର ର ଅଙ୍ଗ ସବୁ ଦେଖେଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି, ମୋ ଆଗରେ ବାରମ୍ବାର ଯିବା ଆସିବା କରିବା ବେଳେ ଛାତିରୁ ଅଧା ଲୁଗା ଖସେଇ ଯେମିତି ସେ ତା ଦୁଧ ଦେଖେଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି | ଗାଁ ରେ ସ୍ତ୍ରୀ ଲୋକ ସାଧାରଣତଃ ବ୍ରା ପିନ୍ଧନ୍ତି ନାହିଁ, ଖାଲି ବ୍ଲାଉସ ପିନ୍ଧନ୍ତି, ବେଳେ ବେଳେ ବ୍ଲାଉସ ମଧ୍ୟ ନପିନ୍ଧି ଖାଲି ଦେହରେ କାମ କରନ୍ତି | ଲତା ମଧ୍ୟ ସେମିତି ବହୁ ସମୟରେ ମୋ ଆଗରେ ବିନା ବ୍ଲାଉସ ରେ ଘର କାମ କରୁଥାଏ, ସେତେବେଳେ ଦୁଧ ଦୁଇଟା ଯେମିତି ଥଲ ଥଲ ହେଇ ନାଚେ ଆଉ ଭୁଣ୍ଡି ଦୁଇଟା ଶାଢ଼ୀକୁ ଟେକି ରଖିଥାଏ ଦେଖିଲେ ବାଣ୍ଡ ଖାଲି ଧକ ଧକ  ହେଇ ଉଠେ,  ଆଉ ନଇଂ ପଡି କିଛି କାମ କଲେ ତାର ଶାଢ଼ୀ ଖସି ପୁରା ଗୋଟେ ପଟ ଦୁଧ ତଳକୁ ଝୁଲି ଯେମିତି ହଲେ ଇଛା ହୁଏ ସଂଗେ ସଂଗେ ଧରି ଚିପି ପକାନ୍ତି  |  ବେଳେ ବେଳେ ସେ ମୋ ସାମ୍ନା ରେ ଶାଢ଼ୀ ପାଲଟେ, ବେଳେ ବେଳେ ବ୍ଲାଉସ ଅଧା ଟେକି କୁଣ୍ଡେଇ ହୁଏ |  ମୋତେ ଲାଗେ ସେ ଜାଣିଜାଣି ଏସବୁ କରୁଛି |

ଲତା ବିଷୟରେ କିଛି କହି ରଖୁଛି | ଲତା ବୟସ ସେତେବେଳେ ୩୬-୩୭ ହେବ, ରଙ୍ଗ ଟିକେ ମଳିନ ହେଲେ ବି ଦେଖିବାକୁ ସୁନ୍ଦର, ଗଢ଼ଣ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର, ବଡ ୩୬ ସାଇଜ ଦୁଧ ଉପରେ ବଡ଼ବଡ଼ କଳା ଭୁଣ୍ଡି, ଦୁଧ ଅଳ୍ପ ଓହଳି ପଡ଼ିଥିଲେ ବି ପୁରା ସେକ୍ସି, ଫୁଲି କି ଥାଏ, ଗାଣ୍ଡିବି ମସ୍ତ, ସରୁ ଅଂଟା, ଲମ୍ବା ବାଳକୁ ଗଣ୍ଠି ପକେଇ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ବାନ୍ଧି ବହୁତ ସେକ୍ସି ଦେଖାଯାଏ  | ଦୁଇଟା ଝିଅ ଜନ୍ମ କଳା ପରେ ବି ସବୁ ଚିକ୍କଣ ଥାଏ | ଅବଶ୍ୟ ୧୦ ବର୍ଷ ହେଲାଣି ନମିତା ଜନ୍ମ ପରେ ଆଉ ଛୁଆ ଜନ୍ମ କରିନି | ଲତାକୁ ଦେଖି ମୋର ବି ଲୁଙ୍ଗି ଭିତରେ ଠିଆ ହେଇ ଯାଏ |

ମୁଁ ଝିଅ ମାନଙ୍କୁ ପଢେଇଲା ବେଳେ ସେ ବି ଆସି ପାଖରେ ବସି କିଛି ଭଲ ମନ୍ଦ କଥା ହୁଏ,  ସେତେବେଳେ ବି ବାରମ୍ବାର ଦୁଧ, ପେଟ ଇତ୍ୟାଦି ଦେଖେଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରେ | ତାର ପୁଅଟିଏ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ ବେଳେ ବେଳେ ମନ ଦୁଃଖ କରି କେତେ କଥା ଗପେ | କିନ୍ତୁ  ଯେହେତୁ ଗାଁ ହିସାବରେ ଲତା ମୋର ପୁତୁରାବୋହୁ ତେଣୁ ମୁଁ ଯଥା ସମ୍ଭବ ମାପିଚୁପି କଥା ହୁଏ |

ମୋତେ ବି ବିବାହିତା ୩୦-୩୫ ବର୍ଷୀୟ ମାଇକିନା ମାନଙ୍କ ଦୁଧ ଗାଣ୍ଡି ଦେଖିବାକୁ ଭଲ ଲାଗେ | ଲତା ର ଦୁଧ, ପେଟ, ଅଂଟା ସବୁ ଦେଖି  ଦେଖି ମୁଁ ବି ଆନନ୍ଦ ପାଏ | ଏମିତି ଏମିତି କିଛି ଦିନ ଚାଲିଗଲା | ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ମୁଁ ଟିକେ ଫ୍ରି ହେଇଗଲି | ପର୍ବପର୍ବାଣି ରେ ପିଠା ପଣା  କି ଅନ୍ୟ କେଉଁ ଦିନ କିଛି ଭଲ ରୋଷେଇ ହେଲେ ମୋତେ ତାଙ୍କ ଘରେ ଖାଇବା ପାଇଁ ଡାକନ୍ତି |

ଏମିତି ଦିନେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କୁ ପଢେଇଲା ବେଳେ ଭୀମ ପାଣି ଗ୍ଲାସ ହାତରେ ଧରି ଆସି ଡାକିଲା, ଦାଦା ଟିକେ ହାତ ଧୋଇ ଭିତରକୁ ଆସ, ତମ ବୋହୁ କଣ ଖାଇବା ପାଇଁ ଡାକୁଛି | ମୁଁ ନାହିଁ କରୁଥିଲି, କିନ୍ତୁ ବାଧ୍ୟ କଲାରୁ  ହାତ ଧୋଇ ଭିତରକୁ ଗଲି | ସେଠି  ଲତା ପ୍ଲେଟ ରେ ଦୁଇଟା ରସଗୋଲା ଧରି ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲା | ମୁଁ ଯିବା ମାତ୍ରେ ମୋତେ ଖଟ ଉପରେ ବସିବାକୁ କହି ମୋ ହାତକୁ ପ୍ଲେଟ ଟା ବଢ଼େଇ ଦେଇ ସେମିତି ପାଖରେ ଠିଆ ହେଇ ରହିଲା |

ଭୀମ କହିଲା ଲତା ତୁ ଦାଦା ସାଙ୍ଗରେ କଣ କଥା ହେବୁ କହୁଥିଲୁ କଥା ହେଉଥା ମୁଁ ଯାଉଛି ଝିଅ ମାନଙ୍କ ପାଖରେ ବସିଛି, ନହେଲେ ସେମାନେ ଡରିବେ | ଭୀମ ଯିବା ପରେ ଲତା ଲାଜ ଲାଜ ହେଇ ମୋତେ କହିଲା

ଲତା – ଦାଦା ମୁଁ ଗୋଟେ କଥା କହିବି

ମୁଁ-  ହଁ ହଁ କହୁନ

ଲତା — କେମିତି କହିବି ଜାଣି ପାରୁନି, ଲାଜ ଲାଗୁଛି

ମୁଁ – ଆରେ ଲାଜ କଣ ? ମୁଁ ସବୁ ଦିନ ତମ ଘରକୁ ଆସୁଛି, ଘର ଲୋକ ଭଳି ହେଇ ସାରିଲିଣି, ଆଉ ଲାଜ କଣ, କୁହ କଣ କହିବ

ଲତା – ହାତ ପୋଛିବା ପାଇଁ ତା ଶାଢ଼ୀ କାନିଟା ମୋ ଆଡକୁ ବଢ଼େଇ ଦେଉ ଦେଉ କହିଲା ଦାଦା ତମେ ତ ଜାଣିଛ ଆମର ପୁଅ ନାହିଁ ବୋଲି ଆମେ କେତେ ମନ ଦୁଃଖରେ ଅଛୁ | ନମିତା ଜନ୍ମ ହେବା ୧୦ ବର୍ଷ ହେଇଗଲାଣି | ଡାକ୍ତର କହୁଛନ୍ତି ମମତା ବାପା ଆଡୁ ଆଉ ମୋର ଗର୍ଭ ରହିବ ନାହିଁ କି  ଛୁଆ ପିଲା ହେବ ନାହିଁ |

Jhiaku Tution KaruKaru Maa Ku Gehi Petare Kali

ଆଗକୁ ପଢିବା NEXT ବଟନ ଉପରେ କ୍ଲିକ କରନ୍ତୁ

2 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!