ଝିଅକୁ ଟିଉସନ କରୁକରୁ ମାଁ କୁ ଗେହିଁ ପେଟରେ କଲି Jhiaku Tution KaruKaru Maa Ku Gehi Petare Kali

Jhiaku Tution KaruKaru Maa Ku Gehi Petare Kali

ମୁଁ – ତେବେ କଣ କୋଉ ଭଲ ଡାକ୍ତର ପାଖକୁ ନେଇ ଯିବା କଥା କହୁଛ ?

ଲତା  — ନାଁଇ, ସେକଥା ନୁହେଁ, ଡାକ୍ତର ତ କହି ସାରିଲେଣି ୟାଙ୍କ ଆଡୁ ଆଉ ଗର୍ଭ ରହିବ ନାହିଁ, ଆଉ କଣ ପାଇଁ  ଡାକ୍ତର ଦେଖେଇବୁ ?

ମୁଁ —   ତେବେ ତମେ କଣ କହୁଛ ?

ଲତା — ତମ ପୁତୁରା ଆଉ ମୁଁ କଥା ହେଇ ଠିକ କରିଛୁ , ତମ ସାଙ୍ଗରେ ମୁଁ ସୋଇ ତମ ପିଲା କୁ ଗର୍ଭରେ ଧରିବି ଆଉ ତମ ପିଲା ର ମା ହେବି ……

ମୁଁ ଟିକେ ଚମକି ପଡିଲି ଆଉ ତଳକୁ ମୁହଁ ପୋତି ସେମିତି ବସି ରହିଲି

ଲତା — କଣ ଚୁପ ରହିଲ ଦାଦା ? ମୋ କଥା ରେ ରାଜି ତ ? ଏତିକି କହି ଲତା ମୋ ଗୋଡ ଧରି ପକେଇଲା ଆଉ କାନ୍ଦି ପକେଇ କହିଲା ଦାଦା ତମ ଉପରେ ବହୁତ ଭରସା କରିଛି

ମୁଁ ତାକୁ ତଳୁ ଉଠେଇ ଛାତି ରେ ଜାକି ଧରି ତା କପାଳ ରେ ଚୁମା ଗୋଟେ ଦେଲି | ଲତା ଖୁସି ରେ ମୋତେ କୁଣ୍ଢେଇ ପକେଇ ଚୁମା ଦେଇ ଚାଲିଲା ଆଉ କହିଲା ତେବେ ଆଜିଠୁ ତମେ ଆମ ଘରେ ଶୋଇବ |

ମୁଁ ତା ଦୁଧ କୁ ଟିକେ ଚିପି ଦେଇ ଗାଲରେ ଗୋଟେ ଚୁମା ଦେଇ କହିଲି ଯଦି କେହି ସାହିଭାଇ  ଜାଣନ୍ତି ତେବେ ଅସୁବିଧା ହେବ

ଲତା କହିଲା — ସାହିଭାଇ କେମିତି ଜାଣିବେ ? ମମତା ବାପା ତ ଘରେ ଅଛନ୍ତି, ଆଉ ସେ ଘରେ ଥିଲା ବେଳେ ମୁଁ ତମ ସାଙ୍ଗରେ ହେବି | ଗର୍ଭ ହେଲେ କିଏ କାହିଁକି ଜାଣିବ ଏଇ ଗର୍ଭ ଅନ୍ୟ ପୁରୁଷ ଆଡୁ ହେଇଛି ?

 

ମୁଁ କହିଲି – ହଉ ତେବେ ଠିକ ଅଛି | ମୁଁ ଘରେ କହି ଆସି ତମ ଘରେ ଶୋଇବି  |

ଏମିତି ରେ ତ ମୁଁ ଅଧା ଦିନ ଘରେ ଶୁଏ ନାହିଁ,  ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସହିତ ଭୋଜି କରିବା, ତାସ ଖେଳିବା ରେ ରାତି ଅଧିକ ହେଲେ ସେଇ କ୍ଲବ ଘରେ ସୋଇପଡୁ | ତେଣୁ ଘରେ କିଛି ଆପତ୍ତି ନାହିଁ | ମୁଁ ଘରକୁ ଯାଇ ଖାଇ ଦେଇ ଚାଲି ଆସିଲି |

ମୋ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଦାଣ୍ଡଘରେ ଶୋଇବା ବ୍ୟବସ୍ଥା ହେଇଥିଲା | ସେତେବେଳେ ଗାଁ ଗହଳରେ ଟିଭି ର ପ୍ରଚଳନ ଏତେ ନଥିଲା | କେବଳ କିଛି ହାତ ଗଣତି ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ଥିଲା ସେ ପୁଣି କେବଳ DD ଚାନେଲ | ତେଣୁ  ରେଡ଼ିଓ ଶୁଣି ଶୁଣି ମୁଁ ଖଟ ରେ ଗଡ଼ପଡ଼ ହେଉଥାଏ | ପ୍ରାୟ ରାତି ୧୦ ପାଖାପାଖି ଲତା ମୋ ପାଖକୁ ଆସିଲା | ପୁରା ନୂଆ ବୋହୁ ପରି ସଜେଇ ହେଇ ଆସିଥାଏ | ମୋ ହାତକୁ କ୍ଷୀର ଗ୍ଲାସ ବଢ଼େଇ ଦେଇ ମୋତେ ମୁଣ୍ଡିଆ ମାରିଲା | ମୁଁ ତାକୁ ଉଠେଇ କୋଳରେ ବସେଇ ଗେଲ କଲି | ସେ ବି ମୋତେ କୁଣ୍ଢେଇ ଧରି ଗେଲ କରିବାରେ ଲାଗିଲା | ମୁଁ ତାର ଶାଢ଼ୀ ବ୍ଲାଉସ ଖୋଲି ଦେଲି, ଏବେ ସେ କେବଳ ସାୟା ରେ ଥାଏ ଆଉ ଖୁବ ସୁନ୍ଦର ଦିଶୁଥାଏ | ସେ ଲାଜ ଲାଜ ହେଇ ଦୁଇ ହାତ ରେ ମୁହଁ କୁ ଲୁଚାଉ ଥାଏ କିନ୍ତୁ ଚୁପି ଚୁପି ହସୁ ଥାଏ | ମୁଁ ତାକୁ ପୁଣି ମୋ କୋଳକୁ ଭିଡି ଆଣି ଓଠ ରେ ଓଠ ମିଶେଇ ଦେଇ ଦୁଇ ଦୁଧ କୁ ଦଳିବାରେ ଲାଗିଲି | ତା ଦୁଧ ଦୁଇଟା ଟାଣ ହେବାରେ ଲାଗିଲା, ଭୁଣ୍ଡି ଦୁଇଟା ପୁରା ଠିଆ ହେଇ ଯାଇଥାଏ | ଲତା ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ ଧରି ଉପର ତଳ କରୁ କରୁ ଦୁଧକୁ ମୋ ମୁହଁରେ ମାଡି ଦେଲା  | ମୁଁ ତାର ପଛ ପଟୁ କାଖ ତଳେ ଦୁଇ ହାତ ପୁରେଇ ଦୁଇ ଦୁଧ କୁ ଟେକି ଚିପିଚିପି ଖାଇ ଚାଲିଲି | ଓଃ କି ମୁଲାୟମ ଦୁଧ, ଦେହ ରଙ୍ଗ ଠାରୁ ଦୁଧ ଟିକେ ସଫା | ଜିରୋ ପାୱାର ଲାଇଟ ରେ ବି ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଦେଖା ଯାଉଥାଏ ଯେମିତି ଡୁବି ତବଲା ରେ ନୂଆ କିରଣ ଦିଆହେଇ ଆସିଛି ସେମିତି ବଡ ବଡ କଳାଭୁଣ୍ଡି ଦୁଇଟା ଦିଶୁଥାଏ | ତା ଦୁଧକୁ ଚୁଚୁମି ଚୁଚୁମି ବିଆ ରେ ହାତ ମାରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲାମାତ୍ରେ ଲତା ଜଙ୍ଘ ଦିଟାକୁ ଚାପି କୁଁ କୁଁ ହେଇ ଖାଲି ଛାଟିପିଟି ହେଲା |

ମୁଁ କହିଲି ଏମିତି ଛାଟିପିଟି ହେଲେ ମୁଁ ଗେହିଁବି କେମିତି ?

ଲତା କହିଲା — ଉଁ ହୁଁ .. ମୋତେ ଲାଜ ଲାଗୁଛି

ମୁଁ –  ଲାଜ କଲେ ତମେ ବେଶୀ ସୁନ୍ଦର ଦିଶୁଛ, କିନ୍ତୁ ଲାଜ କରି ବିଆ କୁ ଲୁଚେଇଲେ ମୁଁ ଗେହିଁବି କୋଉଠି ?

ଲତା – ମୋର ଏତେ ଅଭ୍ୟାସ ନାହିଁ ତ, ତମ ପୁତୁରା ସେମିତି ଖାଲି ଟିକେ ଦୁଧ ଚିପି ଦେଇ ପୁରେଇ ଦିଅନ୍ତି

ମୁଁ — ଘଇତା ପୁରେଇଲା ବେଳେ ଦେଖେଁଉଛ, ଆଜିଠୁ ମୁଁ ପରା ଆଉ ଗୋଟେ ଘଇତା, ମୁଁ ଯେମିତି କହିବି ସେମିତି ଦେଖେଇଲେ ସିନା ହେବ | ନୂଆ ଟୋକା ଘଇତାଠୁ ଗିହା ଖାଇବାକୁ ମନ, ଇଆଡ଼େ ଲାଜ ଛାଡ଼ୁନି !! ମନ ଖୁସିରେ ଗିହାଁ ଗେହିଁ ହେଲେ ସିନା ପେଟରେ ଛୁଆ ରହିବ

ଲତା — ତମେ ମନ ଖରାପ କଲ କି ? ନିଅ ଏଥର ତମ ମନ ଯାହା ହେଉଛି ସେୟା କର କହି ମୋ ବେକରେ ଝୁଲି ପଡି ମୋତେ ଚୁମି ଗଲା

ମୁଁ – ଏବେ ବାଟକୁ ଆସିଲ ମୋ ରାଣୀ, କହି ମୁଁ ତାକୁ ଚୁମା ଦେଉ ଦେଉ ତା ସାୟା ଖୋଲିଦେଲି ଆଉ ଦୁଇ ପିଚାକୁ ଦୁଇ ହାତରେ ଚିପିବା ସହିତ ବିଆକୁ ବି ଚିପି ପକେଇଲି | ସେତେବେଳକୁ ତାର ବିଆ ପୁରା ଓଦା ହେଇ ସାରିଥାଏ ଆଉ ବିଆ ଚାରିପାଖରେ ଥିବା ଘଂଚ ବାଳ ଆଉ ଦି ଜଙ୍ଘ ଓଦା ହେଇ ଯାଇଥାଏ | ଦୁଧ ଭୁଣ୍ଡି ଦୁଇଟା କୁ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଦଳି ଦେଲାରୁ ବିଆରୁ ସିର ସିର ହେଇ ଆହୁରି ଜୋର ପାଣି ବାହାରିଲା  |

ମୁଁ କହିଲି, ବିଆରୁ ବହୁତ ପାଣି ବାହାରୁଛି ତ ?

ଆଃ ହଃ ଆ ଉଁ ମା ଲୋ ହେଇ ଲତା କହିଲା  ତମେ ଦୁଧଭୁଣ୍ଡିକୁ ଯେମିତି ଦଳୁଛ  ପାଣି ତ ଆହୁରି ବେଶୀ ବାହାରିବ | ତାପରେ ପୁଣି କହିଲା ଖାଲି ଭୁଣ୍ଡି ଦଳୁଛ  ଦୁଧ ଦିଟାକୁ ଭଲକି ଚିପି ଖାଇଲେ ସିନା ମଜା ଲାଗନ୍ତା | ମୁଁ ସେୟା କଲି, ଦୁଇ ଦୁଧ କୁ ଅଦଳ ବଦଳ କରି ଖାଇ ଖାଇ ଅନ୍ୟ ପଟ ଦୁଧ କୁ ଜୋର ଜୋର ଚିପିଲି | ଲତା ଖାଲି ଓହଃହଃହଃ ଉହଉ ଆ ଆ, ମରିଯିବି, ମାଲୋ ସମ୍ଭାଳି ହେଉନି କହି ଗାଣ୍ଡି କୁ ଉଠା ପକା କରିବା ସହିତ ବିଆକୁ ନିଜେ ଚିପି ପକାଉ ଥାଏ |

Jhiaku Tution KaruKaru Maa Ku Gehi Petare Kali

ଆଗକୁ ପଢିବା NEXT ବଟନ ଉପରେ କ୍ଲିକ କରନ୍ତୁ

2 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!