Maa ku Chhat Upare Gehili -2 ମା କୁ ଛାତ ଉପରେ ଗେହିଲି -୨

ମା କୁ ଛାତ ଉପରେ ଗେହିଲି -୨

Maa ku Chhat Upare Gehili -2

Maa ku Chhat Upare Gehili -2   ପ୍ରଥମ ଷ୍ଟୋରୀରେ ଆପଣମାନେ ପଢିଥିଲେ କେମିତି ମୁଁ ଛାତ ଉପରେ ମା କୁ ଗେହିଲି , ଏବେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଅଧ୍ୟାୟ ପଢନ୍ତୁ ଓ ମଜା ନିଅନ୍ତୁ | ……ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ନିଦରୁ ଉଠାଇ ବିଛଣା ଚାଦର ଧରି ଆମେ ତିନି ଭାଇ ଭଉଣୀ ଛାତ ଉପରୁ ତଳକୁ ଆସିଲୁ , ସକାଳ ୬ଟା ବାଜିଥାଏ, ମା ଆଗରୁ ଉଠିକି ଆସି ଘର ଝାଡୁ ମାରୁଥାଏ  , ଓ ମୋତେ ଦେଖିକି ହସୁଥାଏ  ,

ଯେମିତି ସେ ଗିହଣା ଖାଇ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇଛି , ଝାଡୁ ମରୁଥିବା ସମୟରେ ସେ ଆହୁରି ସେକ୍ସି ଦିଶୁଥାଏ , ଖାଲି ଶାଢ଼ୀ ପିନ୍ଧିଥାଏ ଓ ଝାଡୁ ମାରୁଥାଏ ଭିତରେ ବ୍ଲାଉସ ପିନ୍ଧିନଥାଏ , ମୁଁ ମା ର ଦୁଧ କୁ ଚାଂହିଥାଏ ଓ ବାଣ୍ଡ ଖାଲି ଫଁ ଫଁ ହେଉଥାଏ , ଘରେ ଭାଇ ଭଉଣୀ ଥିବାରୁ ମୁ କିଛି କରିପାରୁ ନଥାଏ | ତାପରେ ଭାଇ ପୋଖରୀକୁ ଗାଧୋଇବା ପାଇଁ ଗଲା ଓ ଭଉଣୀ ଘର ପାଇଖାନା କୁ ଶୌଚ ହେବା ପାଇଁ ଗଲା ,

ଘର ଖାଲି ହେବାରୁ ମୁ ମା ପାଖକୁ ଗଲି , ମା ଭିତର କୋଠରୀ ଝାଡୁ ମାରିବା ପାଇଁ ଯାଇଥାଏ , ମୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ପାଦ ଚିପି ଚିପି ଭିତର କୋଠରୀକୁ ଯାଇ ମା କୁ ପଛପଟୁ ଧରିଲି , ମା ଚମକି ପଡିଲା ଓ ହସିବାକୁ ଲାଗିଲା , କହିଲା ଭାଇ ଭଉଣୀ ଖେଳିବାକୁ ଗଲାପରେ ଯାହା କରିବା କଥା କରିବୁ , ଏବେ ଛାଡି ଦେ କହିଲା ମୁଁ କିନ୍ତୁ ମା କୁ ପଛପଟୁ ଧରିଥାଏ ,

ମୋ ବାଣ୍ଡ ପୁରା ମା ଗାଣ୍ଡିରେ ଚାପି ହୋଇଥାଏ ଓ ବ୍ଲାଉସ ପିନ୍ଧିନଥିବାରୁ ଶାଢ଼ୀ ଭିତରୁ ଦୁଧ କୁ ଚିପୁଥାଏ ଓ ଗାଲରେ କିସ କରୁଥାଏ , ତାପରେ ଦୁଧ ଭୁଣ୍ଡିକୁ ହାତରେ ରଗଡ଼ିଲି ଓ ଦୁଇ ଦୁଧକୁ ଜୋରରେ ଚିପିଚାଲିଥାଏ , ମା ମୋ ଦୁଧ ଚିପାର ମଜା ନେଉଥାଏ ଓ ଗାଣ୍ଡି କୁ ହଲଉଥାଏ ଓ କହୁଥାଏ ସତରେ ତୁ ବହୁତ ବଢିଆ ଗେହୁଁଚୁ , ଆଜିଠୁ ତୁ ମୋତେ ସବୁଦିନ ଗେହିଁବୁ ବୋଲି କହୁଥାଏ ,

ଏହି ସମୟରେ ଭଉଣୀ ମା କୁ ଡାକିଲା ଓ ମା ଶାଢ଼ୀକୁ ସଜାଡି ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ ଚିପିଦେଇ ଚାଲିଗଲା | ତାପରେ ମୁଁ ଟାୱାଲ ଧରି ପୋଖରୀକୁ ଗାଧୋଇବା ପାଇଁ ଗଲି ଓ ଗାଧୋଇକି ଫେରିଲି , ଭାଇ ଟିଭି ଦେଖୁଥାଏ ଓ ଭଉଣୀ ପଢୁଥାଏ ମା ରୁଟି କରୁଥାଏ | ମୁଁ ସାର୍ଟ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ପିନ୍ଧି ଖାଇବାକୁ ଗଲି , ମା ମୋତେ ରୁଟି ଆଉ ତରକାରୀ ଦେଲା , ହେଲେ ଆଜି ଅଧିକ ରୁଟି ଦେଇଥାଏ , ମୁ

କାହିଁକି ଏତେ ରୁଟି ଦେଇଛୁ ବୋଲି ପଚାରିବାରୁ ମା ହସିକି କହିଲା ଆଜି ତୋତେ ଅଧିକ କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ ତେଣୁ ଅଧିକ ରୁଟି ଖା ଅଧିକ ଵଲ ପାଇବୁ ବୋଲି କହିଲା , ମୁ ମା କୁ ୨ ଟି ରୁଟି ଦେଇ କହିଲି ତୁ ବି ଖା  ଯେମିତି ଆଜି ତୁ ମୋତେ ଠିକ ସେ ସମ୍ଭାଳି ପାରିବୁ କହି ଦୁହେଁ ହସିଲୁ ତାପରେ ମୁ ଖାଇସାରି ଆସିଲି | ଭଉଣୀ ଡାକିବାରୁ ତା ପାଖକୁ ଯାଇ ତାକୁ ପାଠପଢ଼ାରେ  ସାହାଯ୍ୟ କରି ମୁ ପଢିବା ପାଇଁ ମୋ ରୁମ କୁ ଗଲି |

ପରେ ଭାଇର କିଛି ସାଙ୍ଗ ଆସିଲେ ଓ ଭାଇକୁ ନେଇ ଗଲେ କାରଣ ତା ସାଙ୍ଗ ଘରେ ଭୋଜିଥିଲା , ମୋ ଭାଇ ମା କୁ କହିଲା ଭୋଜି ଖାଇ ମୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ରେ ଫେରିବି କହି ଗଲା ,ମା ଶୀଘ୍ର ଆସିବୁ ବୋଲି କହୁଥାଏ | କିଛି ସମୟପରେ ଆମ ପଡୋଶୀ ଖୁଡି ଆସି ଭଉଣୀକୁ ଗାଁ ମନ୍ଦିର ଯିବା ପାଇଁ ଡାକିଲେ ଖୁଡି ଏକୁଟିଆ ହୋଇଥିବାରୁ ଭଉଣୀକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଲେ , ମା କୁ କହିବାରୁ ମା ଘର କାମ ଅଛି କହି ସେମିତିରେ ଗାଧୋଇବି ନଥିଲା ତେଣୁ ମା ଗଲା ନାହିଁ |

ଖୁଡି  କହିଲେ ଆଜି ମନ୍ଦିରରେ ଭୋଜି ଅଛି ମୁଁ ଆଉ ଟିକି (ଭଉଣୀ) ମନ୍ଦିରରେ ଖାଇବୁ କହି ଚାଲିଗଲେ , ଏବେ ମୁଁ ଆଉ ମା ଘରେ ଦୁଇଜଣ ଥାଉ , ମା ଘର କାମ କରୁଥାଏ ସକାଳ ୮.୩୦ ବାଜିଥାଏ | ଏହି ସମୟରେ ଦୁଇଜଣ ସାଙ୍ଗ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିଯିବା ପାଇଁ ଡାକିବାକୁ ଆସିଲେ , ମୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଦେହ ଭାଲନାହିଁ କହିବାରୁ ସେମାନେ ଚାଲିଗଲେ , ମୁଁ ଓ ମା ଘରେ ଥାଉ |

ମା ଗାଧୋଇବା ପାଇଁ ବାଥରୁମ କୁ ଗଲା  କାରଣ ମା ଓ ଭଉଣୀ ପୋଖରୀକୁ ଯାନ୍ତି ନାହିଁ | ଆମେ ଦୁଇଭାଇ ଖାଲି ପୋଖରୀକୁ ଯାଉ କାରଣ ପୋଖରୀ ରେ ଯେଉଁ ମଜା  ତାହା ବାଥରୁମ ରେ ନାହିଁ | ମା ଗାଧୋଉଥିବାରୁ ମୁ ଟିଭି ଦେଖୁଥାଏ ,କିଛି ସମୟ ପରେ ମା ଓଦା ଶାଢ଼ୀ ପିନ୍ଧି ବାଥରୁମ ରୁ ଆସିଲା , ମୁ ସିଧା ଯାଇ ମା ର ଗାଣ୍ଡି କୁ ଚିପିଦେଲି , ସତରେ ମା ଓଦା ଶାଢୀରେ ରାଣ୍ଡି ଭଳିଆ ଦିଶୁଥାଏ ,

ତାପରେ ମା କହିଲା ଟିକେ ଧଯ୍ୟ ଧର ମୁ କପଡା ଛାତ ଉପରେ ଶୁଖାଇଦେଇ ଆସୁଛି ଏମିତିରେ ବି ଘରେ ଭାଇ ଭଉଣୀ ନାହାନ୍ତି , ସେମାନେ ସନ୍ଧ୍ୟା ରେ ଆସିବେ ଓ ମୁଁ ଜାଣିକି ଆଗରୁ ଆମ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ରୋଷେଇ କରିସାରିଲିଣି , ମୁ ଆସୁଛି କହିକି ଗଲା ଓ ମୁଁ ଯାଇ ଆମ ଘର ସାମ୍ନା ଗେଟ କୁ ଲକକରି ଆସିଲି

, ତାପରେ ଘରର କବାଟକୁ ବି ଭିତରୁ  ଲକ କରିଦେଲି , ତାପରେ ରୁମ କୁ ଗଲି ମା ଶାଢ଼ୀ ପିନ୍ଧୁଥିଲା , ବ୍ଲାଉସ ପିନ୍ଧିଥିଲା ଓ ଶାଢ଼ୀ ଅଧା ପିନ୍ଧିଥାଏ , ତାପରେ ମୁ ରୁମ ଭିତରକୁ ଗଲି ଓ ମୋ ସାର୍ଟ ଓ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଖୋଲିଦେଲି , ଏହା ଦେଖି ମା ହସୁଥାଏ ଏବଂ ମୁ ଖାଲି ଚଡି ରେ ଥାଏ , ତାପରେ ମା କୁ ପଛପଟୁ ଧରି କହିଲି ଏବେ ତୁ ଆଉ ଶାଢ଼ୀ କାହିଁକି ପିନ୍ଧୁଛୁ ଏବେ ତୋ ତୁ ମୋ ରାଣ୍ଡି ମା ହୋଇଛୁ , ସନ୍ଧ୍ୟା ରେ ହିଁ ଶାଢ଼ୀ ପିନ୍ଧିବୁ |

ତାପରେ ମା କହିଲା ତାହେଲେ ତୁ ମୋତେ ଲଙ୍ଗଳା କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛୁ କହି ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ ଆଉଁସିବାରେ ଲାଗିଲା , ମୁ ମା ର ବ୍ଲାଉସ କୁ ଖୋଲିଲି ଓ ଶାଢ଼ୀ ସାୟା କୁ ମା ନିଜେ ହିଁ ଖୋଲିକି ଫୋପାଡ଼ି ଦେଲା | ମା ଏଥର କେବଳ  ଚଡ଼ିରେ ଥାଏ ତାପରେ ମା ଓ ମୁଁ କିସ୍ ଦେବାରେ ମାତିଲୁ ମା ପୁରା ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ ଧରି ଆଗପଛ କରୁଥାଏ ଓ ମୋତେ ଜୋରରେ ଜାବୁଡି ଧରି ଦୁଧକୁ ମୋ ଛାତିରେ ଚାପି ରଖିଥାଏ |

Maa ku Chhat Upare Gehili -2

 

ଆଗକୁ ପଢିବା NEXT ବଟନ ଉପରେ କ୍ଲିକ କରନ୍ତୁ

8 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *