Sana Bohu Ra Joni Bhari Rasal ସାନ ବୋହୂର ଯୋନି ଭାରି ରସାଳ

ସାନ ବୋହୂର ଯୋନି ଭାରି ରସାଳ

Sana Bohu Ra Joni Bhari Rasal

Sana Bohu Ra Joni Bhari Rasal , ସାଥିମାନେ, ମୋ ନାମ ରାଜ୍ କୁମାର, ଘର କଟକ, ସବୁ ସାଥିମାନକୁ ମୋର ନମନ, ଆଗରୁ ତ ଆପଣ ଗିହଣା କାହାଣୀ ଅନେକ ବିଦେଶୀ ଭାଷାରେ ପଢିଛ । ଏମିତି କି ଓଡିଆ ଭାଷାରେ ବି ଗିହଣା ଗପ ଇଂରାଜୀରେ ଲେଖା ହୋଇଛି । ହେଲେ ଆଜି ଫୁଲ୍ ଓଡିଆରେ ଲେଖିବା ଏକ ଖୁସିର ବିଷୟ । ଆପଣମାନେ ବି ଡାଉନଲୋଡ କରି ପଢି ପାରିବେ । ବିଶେଷ କରି  ଓଡିଶାରେ ଚୋଦଣ ଗପକୁ ଭଲ ପାଉଥିବା ଭାଇ ଭଉଣୀ, ଭାଉଜ ଏବଂ ଖୁଡୀମାନେ  ଓଡିଆ ଭାଷା ସହିତ ଓଡିଆ ଅକ୍ଷରରେ ପଢିପାରିବେ ।  ତେବେ …

                                                  ମେ  ମାସ ପ୍ରବଳ ଗୁଳୁଗୁଳୁ ହେଉଛି । ପବନ ଟିକେ ବି ନାହିଁ । ଚୌଦାର ଆଗକୁ ଗଲେ ଗୋଟିଏ ଗାଁ ସେଠାରେ ଅଡିଟର ଭାବରେ ଯୋଗ ଦେବା ପ୍ରାୟ ଚାରି ମାସ ହୋଇ ଗଲାଣି । ଏକୁଟିଆ କ୍ୱାଟରରେ  ରହି ବହୁତ ବୋର ଲାଗୁଛି । ଅଫିସ୍ କାମ ବି ସେମିତି କିଛି ଆଜି ନ ଥିଲା ।  ସ୍ତ୍ରୀ ସସ୍ମିତା କଥା ବହୁତ ମନେ ପଡୁ ଥିଲା । ହେଲେ କଣ କରା ଯାଇ ପାରନ୍ତା ।   ରାତି ଆଠଟା ପ୍ରାୟ ହୋଇ ଗଲାଣି ।   

ରୋଷେଇ ବି ସରି ଗଲାଣି ।  ମୋବାଇଲଟି ମୋର ରିଙ୍ଗ୍ ହେଲା । ରାଜେସର  କଲ୍ । ଶଳା ପୋଲିସ ଅଫିସର ହେଇଛି ।  ଆଜି ରାତିରେ ବୋଧେ ପିଆ ପିଇ ହେବ । ମାତ୍ର ଏକ  ଅଭାବନୀୟ ଖବର ପାଇ ଚମକି ପଡିଲି । ମୋ ଗାଁର ସ୍ତ୍ରୀ ଲୋକଟିଏ  ବାଲିଯାତ୍ରାର ବୈଶାଖୀ ମେଳାରେ ହଜିଯାଇଥିଲା । ବାରମ୍ବାର ମାଇକ୍ରେ ଘୋଷଣା କଲା ପରେ ବି କେହି ନ ଆସିବାରୁ  ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ପୋଲିସ ଥାନାକୁ ନେଇ ଆସିଛି । 

ଓଃ , ତା ଠୁ ବୋଧେ  ମୋ ଗାଁ ନାଁ ଶୁଣି ରାଜେଶ  କଲ୍ କରିଛି । ତଥାପି କିଏ ହୋଇ ପାରେ ଏପରି ବୋକା ପରି, ଭାବି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଂଚିଲି । ରାଜେଶ ଅଫିସରେ ଥିଲା । ଆଉ ଟିକେ ଡେରି କରିଥିଲେ ହୁଏତ ଏକ ମିସ୍ କେସ୍  ପୋ୍ରସିଡ୍ ହୋଇ କନ୍ସର୍ଡ ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନକୁ ଟ୍ରାନ୍ସଫର ହୋଇ ଯାଇଥାନ୍ତା । ରାଜେଶ  ଦେଖି କହିଲା  ହେଇରେ , ଦେଖିଲୁ ୟେ ତୋ ଗାଁ  ଲୋକ ନା କଣ ? ୟେ ବି ତୋ କଥା କହୁଥିଲେ । 

ମୁଁ କିନ୍ତୁ ଦେଖିଲା ପରେ ଚମକି ପଡିଲି ।  ଆରେ  ରାଜେଶ୍, ୟେ ଆମର ଭାଇ ବୋହୁ ହେବେ । ଆମରି ପଡୋଶୀ ଘର  ମାନୁର ସ୍ତ୍ରୀ  ସୋନି । ପରିଚୟ ପର୍ବ ପରେ ମାନୁର ସ୍ତ୍ରୀ ମୋତେ ଦେଖି ଖୁସି ହୋଇଗଲା । ମନ ଦୁଃଖ କଲା ମଧ୍ୟ ମାନୁ କଥା କହି । କଟକ ବୈଶାଖୀ ମେଳାରେ  ଘରୋଇ ଜିନିଷ ମାର୍କେଟିଙ୍ଗ କରିବା ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ ।  ହେଲେ କାମ ସରିବା ପରେ ଦି ଜଣ ଅଲଗା ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି , ତା ପରେ ବି ଫୋନ୍ ବି ତାଙ୍କର ଲାଗୁନି । 

ତେବେ   ବିଶେଷ କଥାବାର୍ତା ପରେ ରାଜେଶ ମୋର ମୁଚାଲିକାରେ ସୋନିକୁ ଛାଡିଲା । ମିଶ୍ କେସ ବି ହୋଇ ନଥିଲା । ସୋନି  ବି ମୋ ସହିତ ଯିବା ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇ ଗଲା । ମଣିଷର ଗୋଟେ ଟେନ୍ସନ ଗଲା । କାରଣ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମାନୁ ମୋ ପାଖକୁ ଫୋନ୍ କରିଥିଲା । ସୋନି ମେଳାରେ ହଜି ଯାଇଛି । ଫୋନ୍ଟା ବି  ମିଳୁନି । ଭାଇ ତମେ ଟିକେ ଦେଖିବ । ତିରିଶ ହଜାର ଟଙ୍କାର ମାଲ୍ କିଣା ହୋଇ ଗାଡି ବୁକ୍ ହୋଇ ଯାଇଛି । 

ସୋନି  ଟିକେ ଜାଣିବା ପିଲା, ସେ କିଛି ନ ହେଲେ ବି ପୋଲିସ ପାଖକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିବ । ତମେ ଟିକେ କେୟାର ନେବ । ସୋନି ୟେ କଥା ଶୁଣି ବେଶ ଅମୋଦିତ ହେଉଥିଲା । ଗୋଟେ ବାଇକ୍ , ସୋନିର ଇଛା ଥିଲେ ବି ମୋ ସହ ବାଇକ୍ରେ ଆସିବା ପାଇଁ , ହେଲେ ଭାଇ ବୋହୁ ଦେଢଶୁର ଛୁଆଁ ଯୋଗୁ ମୁଁ ମନା କଲି । ଶଳା ରାଜେଶ ଏଥିପାଇଁ ମୋତେ ଖୁବ୍ ଚିଡେଇଲା । 

ତଥାପି ମୁଁ ମନେ ମନେ ଫର୍ମାଲିଟ୍ ମେଂଟନ୍ କରୁଥିଲି । ହେଲେ ମୁଁ କେତେ ବଡ ବେଧୁଆ, ଭଗବାନ ହିଁ ଜାଣନ୍ତି । ସୋନି ଅଟୋରେ  ଆସିଲା । ଆମେ ଦୁହେଁ ମୋ ରୁମ୍ରେ ପହଂଚିଲୁ । ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ସୋନି ସୁରକ୍ଷିତରେ ଅଛି ବୋଲି ମାନୁକୁ କଲ୍ କରି ଜଣାଇ ଦେଲି । ସେ ଘରେ ପହଂଚି ସାରିଥିଲା , ଯାହା ହେଉ ଖବର ପାଇ ବହୁତ ଖୁସି ହୋଇଗଲା ।

 

ସମୟ ଦଶଟା । ଆକାଶଟା ମେଘୁଆ ମେଘୁଆ ଲାଗୁଛି । ଲାଇନ୍ଟା ବି କଟିଯିବ । ମୁଁ ଖାଇ ସାରିଛି , ତମେ ଡିନର କରିଦିଅ ବୋଲି ସୋନିକୁ କହିଲି । ସେ ହଉ ବୋଲି ଜଣାଇ  ଡିନର ସାରିଦେଲା ।  କିଛି ସମୟ ପରେ ଫ୍ରେସ ହୋଇ କିଚେନରୁ କଫି କରି ଦେଲା ।  ଏବେ ଶୋଇବା ପର୍ବ, ଯେତେ ହେଲେ ବି ଲାଜ ଲାଗୁଥିଲା । ମୋ ବେଡ୍କୁ ସୋନିକୁ ଦେଇଦେଲି । ଆଜି ରାତିଟା  ଛାତ ଉପରେ ଶୋଇ ପଡିଲେ ହିଁ ଠିକ୍ ହେବ ଭାବି ଶୋଇ ପଡିଲି । ରାତି ୧୧ଟା ପ୍ରାୟ ହେବ । 

ବୈଶାଖୀ ଝଡ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲା କି, ମାଡି ଆସିଲା ଦୁମ୍ କାଣିଆ ବର୍ଷା  । ଛାତରୁ କିଚେନ୍କୁ ପଳାଇ ଆସିଲି । ଚେୟାର ପକାଇ ଢୁଳାଇ ପଡିଲି ।  ହେଲେ ନିଦ ହେବ ବା କିପରି ? ବାହାରେ ପ୍ରବଳ ଘଡ ଘଡି ସହ ବର୍ଷା , କିଚେନକୁ ବି ପାଣି ଛିଟା ମାରୁଛି ।  ଶଳା ମାନୁ ଉପରେ ପ୍ରବଳ ରାଗ ଲାଗୁଥିଲା, କି ଭୂତ କେଜାଣି ସ୍ତ୍ରୀଟାକୁ ଛାଡି ମୋତେ ୟେ ହଇରାଣ କଲା ।  ଲାଇନ୍ଟା ବି କଟି ଯାଇଛି । 

ଯାହା ହେଉ ଟିକେ ଥଣ୍ଡା ଲାଗିବାରୁ  ଟିକେ ଢୁଳାଇ ପଡିଲି । ହଠାତ୍ କାହାର ଚିକ୍ରାରରେ ଚମକି ପଡିଲି । ସୋନି ବୋଧେ ।  ଟିକେ ପୂର୍ବରୁ ଜୋରରେ ଘଡଘଡିଟେ ମାରିଥଲା, ବୋଧେ ସେଥିପାଇଁ ନା କଣ ? ଭାଇ, ପ୍ଲିଜ ମରିଯିବି, ଡର ମାଡୁଛି । ଆରେ ବ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନି, ୟେ ଛାତ ଘର ,ତମର କିଛି ହେବନି  କହି ମୋ ରୁମ୍ର ଦ୍ୱାର ବଂଧରେ ଥାଇ ରିପ୍ଲାଇ ଦେଲି । ହଠାତ୍ ବିଜୁଳି ଏପରି ମାରିଲା ଯେ, ମୋ ରୁମ୍ ବି ପୁରା ଆଲୁଅ ହୋଇଗଲା । 

ସୋନି ବିକଳରେ ମରିଯିବି ଲୋ  କହି ମୋତେ ଜାବୁଡି ଧରିଲା । ଦ୍ୱାର  ବଂଧରେ ଥାଇ ସତେ ଯେପରି ମୁଁ କିଂ କର୍ତବ୍ୟ ବିମୁଢ ହୋଇଗଲି । ଶଃ କି ପାପ ହେଲାରେ । ସୋନି ଭୟରେ ମୋତେ ଛାଡୁ ନ ଥିଲା । ବାହାରେ ବି ଛିଟା ମାରୁ ଥିଲା ।  ତଥାପି ଆସ୍ବାଶନା ଦେଇ ମୋର ବେଡ୍ ପାଖକୁ ନେଇ ଆସିଲି ।  ପ୍ରବଳ ଭୟରେ ସୋନି ମୋ ଛାତିରେ ମୁଂଡ ଗୁଂଜି ଦେଇ ଶଂଖୀ ବିଲେଇ ପରି କୁଁ କୁଁ ହେଉଥାଏ ।  

କିଛି ସମୟ ପରେ ମୁଁ ବେଡକୁ ଆଉଜି ବସି  ଗଲି  । ସୋନି ଭୟରେ  ମୋ କାଂଧରେ ମୁଂଡ ରଖି  ଢୁଳାଇବାରେ ଲାଗିଲା ।  ସୋନି ଆଂଗେଲ୍ ଭାବରେ ଚିତ୍ ହୋଇ ଯାଇଥିବାରୁ , ତାର ପିଚା ପ୍ରାୟ ମୋ   ଦଣ୍ଡା ରେ ଘଷି ହେଉଥାଏ । ଆଗରୁ କହିଛି ନା ମୋ ଠାରୁ ବେଧୁଆ କେହି ନାହାନ୍ତି ।  ୨୭/୨୮ ବର୍ଷ ହେବ ମୋତେ, ବଳିଷ୍ଠ ଚେହେରା ସହିତ ଶ୍ୟାମଳ ରଙ୍ଗ ଅଟେ ।   

ଏହା ସଂଗେ ସଂଗେ ମୋ ଭାଇ ବୋହୁ ବି  କିଛି କମ୍ ନୁହନ୍ତି ।  ମୋତେ ସେ ବ୍ଲାକ୍ ପାଗୋଡା ପରି ଲାଗେ । ଶରୀର ଗଠନ ପ୍ରାୟ ୩୦-୩୪-୩୮ ହେବ । ଶ୍ୟାମଳ ରଙ୍ଗ ସହିତ ୩୪ ସାଇଜର ଦୁଧ ଦୁଇଟି ବହୁତ ହାର୍ଡ  ଏବଂ ଉଚା ଉଚା ଲାଗେ । ସୋନିର ଗୋଲ୍ ମୁଖକୁ ଚଉଡା ପିଚା ସତରେ କେତେ ମସ୍ତ ଲାଗେ , କେବଳ ଦେଖିଲା ଲୋକ ହିଁ ଅନୁଭବ କରିପାରିବ ।  

Sana Bohu Ra Joni Bhari Rasal

 

 
କୁ ପଢିବା ପାଇଁ nextpage କୁ ଯାଅନ୍ତୁ

3 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!