Sita Dina Re Sali Saha Masti ଶୀତ ଦିନରେ ଶାଳୀ ସହ ମସ୍ତି

ଶୀତ ଦିନରେ ଶାଳୀ ସହ ମସ୍ତି

Sita Dina Re Sali Saha Masti

Sita Dina Re Sali Saha Masti    ଡିସେମ୍ବର ମାସର ଦ୍ଵିତୀୟ  ସପ୍ତାହ କଥା. ରାତି ପ୍ରାୟ ଦଶଟା ହେବ. ଡିନର  ପରେ ମୁଁ ମୋ ବେଡ଼ ରୁମ ରେ ଆସି ଖଟରେ ଗଡିଗଲି ଆଉ ipad ରେ ଗୋଟିଏ ଭଲ ନଭେଲ ପଢିବା ଆରମ୍ଭ କଲି. ରେଜେଇ କୁ ମୋ ଦେହରେ କଭର କରିଦେଲି ଆଉ ରେଜେଇ ଭିତରୁ ଉଷୁମ ନେବା ଆରମ୍ଭ ହେଲା. ଦମନଯୋଡିର ଶୀତ କଥା ନ କହିଲେ ଭଲ.

ଆଜି 4 ଡିଗ୍ରୀ ହୋଇଯିବ ବୋଲି ଫୋରକାଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା.ରୋଷେଇ ଘରେ ସୁନନ୍ଦା ତା କାମ ଚାଲୁ ରଖିଥିଲା. ବାସନ ଧୋଇବା ଶବ୍ଦ ଭଲ ଭାବେ ଶୁଭୁଥିଲା. ରାତିରେ ଶୋଇବା ଆଗରୁ ସ ସବୁ କାମ ସାରି ଦେଉଥାଏ କାହିଁକିନା କାଲି କାମବାଲୀ ଆସିବନି ବୋଲି ସକାଳୁ କହିଦେଇଛି.

ରୋଷେଇ ଘର କାମ ସାରି କବାଟ ସବୁ ଭଲ ଭାବରେ ବନ୍ଦ କରି ସୁନନ୍ଦା ବେଡ଼ ରୁମକୁ ଆସିଲା. ପଚାରିଲା. ବାଥରୁମ ଗିଜର ସ୍ବିଚ ଅନ ଅଛି? ମୁଁ କହିଲି ହଁ ଅନ ଅଛି. ସେ ଆସ୍ତେ ଆସ୍ତେ ତା ପୋଷାକ ସବୁ ଖୋଲିବାରେ ଲାଗିଲା. ପ୍ରଥମେ ସ୍ଵେଟର, ପରେ କାମିଜ଼,ତାପରେ ସଲ୍ୱାର ତାପରେ ବ୍ରା ଖୋଲି ମୋତେ ତା ବଡ଼ ବଡ଼ ଦୁଧର ଝଲକ ଦେଖେଇଲା.

ପରେ ଆଳନାରୁ ତଉଲିଆଟେ ଓ ଗୋଟେ ନାଇଟି ଆଣି ମୋ ସାମ୍ନାରେ ବାଥରୁମ ଭିତରକୁ ଚାଲିଗଲା. ସବୁଦିନ ଶୋଇବା ଆଗରୁ ସୁନନ୍ଦା ଦାନ୍ତ ବ୍ରସ କରେ ଆଉ ଭଲ ଭାବରେ ଧୁଆଧୋଇ ହୋଇଥାଏ. ମୁଁ କେବଳ ଖରାଦିନେ ଏ ସବୁ କରେ. ଶୀତ ଦିନେ ଏ ସବୁ କରିବାକୁ ଇଛା ହୁଏନି ତେଣୁ ସୁନନ୍ଦା କୁ ମିଛ କୁହେ ଯେ ଧୁଆଧୋଇ ହୋଇଯାଇଛି. ମୁଁ ଜଣେ ଯେ ସୁନନ୍ଦା ଦିନେ ଦିନେ ମୋ ମିଛ ଧରିନିଏ. କିନ୍ତୁ ସେ ମୋତେ କିଛି କୁହେନି.

ସୁନନ୍ଦା ବାଥରୁମ କାମ ସାରି ଫ୍ରେଶ ହୋଇ ବାହାରକୁ ଆସିଲା. ମଶାରୀ ବାଡ଼ରୁ ମଶାରୀ ଟାଣି ଭଲ ଭାବେ ତାକୁ ସେଟ କଲା ଆଉ ଖଟ ଭିତରକୁ ଆସିଲା.  ବେଡ଼ ସ୍ବିଚରୁ ଲାଇଟ ଅଫ କରିଦେଇ ରେଜେଇ ଭିତରେ ପଶିଗଲା. କହିଲା ଚାଲ ଜଲଦି ସୋଇପଡିବା. ସକାଳୁ ମିନୁକୁ ଆଣିବାକୁ ବସ ଷ୍ଟପ ଯିବାକୁ ପଡିବ.

ସେତେବେଳେ ମୋର ମନ ପଡିଲା ଆରେ ହଁ କିଛିଦିନ ତଳେ ମିନୁ ମାନେ ସୁନନ୍ଦାର ଛୋଟ ଭଉଣୀ ଓ ମୋ ଶାଳୀ ଆସିବ ବୋଲି ଫୋନ କରିଥିଲା. ମୁଁ ସତରେ ଭୁଲି ଯାଇଥିଲି. ଯାହାହେଉ ସୁନନ୍ଦା ମୋତେ ମନେ ପକେଇଦେଲା. ଏ ସ୍ତ୍ରୀ ଲୋକ ମାନେ ଏ ସବୁ ଛୋଟଛୋଟ କଥା ସବୁ କେମିତି ଯେ ମନେ ରଖନ୍ତି……

ସୁନନ୍ଦା କିଛି ସମୟ ଭିତରେ ମୋର ଖୁବ ନିକଟକୁ ଆସିସାରିଲାଣି.  ତା ବଡ଼ିସ୍ପ୍ରେର ବାସ୍ନା ମୋତେ ଭଲ ଭାବେ ବାଜିଲାଣି.. ମୁଁ ମୋ ipadକୁ ବନ୍ଦ କରି ସାଇଡ ଟେବୁଲ ରା ରଖିଦେଇ ସୁନନ୍ଦାକୁ ମୋ ଆଡକୁ ଟାଣି ଆଣିଲି ଆଉ ତା ଗାଲରେ କିସ ଟେ କଲି. ସେ ବ ମୋତେ ଖୁବ ଜୋରରେ ଭିଡି ଧରି ମୋ ଓଠରେ ଚୁମା ଦେବାରେ ଲାଗିଲା. ନାଇଟି ଭିତରେ ହାତ ପୁରେଇ ତା ଦୁଧକୁ ଚିପିଲି. କହିଲି କଣ ସେତେବେଳେ ଏହାର ଝଲକ ଦେଖେଇ ବାଥରୁମ ଚାଲିଗଲ

କହିଲା ହଁ କେବେ ଯେମିତି ଏଗୁଡ଼ିକୁ ଦେଖିନାଥଲା ଭଳି କଥା ସବୁ କହୁଛ. ମୁଁ ତା ଦୁଧ ଦୁଇଟିକୁ ଦଳିବାରେ ଲାଗି ଯାଇଥିଲି. କହିଲି ଦେଖିଛି ଯେ କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ବି ଦେଖେ ପୁଣିଥରେ ଦଳାଦଳୀ କରି ଖାଇଦେବାକୁ ଇଛା ହୁଏ. କହିଲା ଖାଉନ ମୁଁ କଣ କେବେ ତୁମକୁ ମନା କରିଛି? ଏହାକହି ସେତାର ଗୋଟେ ଦୁଧକୁ ମୋ ପାଟି ଭିତରେ ପୂରେଇଦେଲା. ମୁଁ ସେଇ ଦୁଧକୁ ପାଟିରେ ଚୁଚୁମି ଚୁଚୁମି ଅନ୍ୟଟିକୁ ଦଳୁଥିଲି. ସେ ବ ମୋ କାମର ମଜ଼ା ନେଉଥିଲା ଓ ଆସ୍ତେ ଆସ୍ତେ ଗରମ ହେଉଥିଲା

ତା ନାଇଟିକୁ ବାହାର କରିଦେଲି. ସେ ବ ସାଙ୍ଗେ ସାଙ୍ଗେ ମୋ t ଶାର୍ଟକୁ ଟାଣି ବାହାର କରିଦେଲା. ମୋ ଟ୍ରାକ ପେଣ୍ଟ ଭିତରେ ହାତ ପୁରେଇ ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ ମୁଠେଇ ଧରି କହିଲା କଣ ଜୁନିଅର ଆଜି ଏବେଠୁ ତୟାର ହୋଇଗଲାଣି. ମୁଁ ବି ତା ପ୍ୟାଂଟି ଭିତରେ ହାତ ପୁରେଇ ତା ଓଦା ବିଆକୁ ଶାଉଁଳି କହିଲି ଜୁନିଅରର ପାର୍ଟନର ବ ତୟାର ହୋଇଗଲିଣି.

ପଚାରିଲି କଣ ଆଜି କିଛି ରୋଲପ୍ଲେ କରିବା ନ ସେମିତି ଆରମ୍ଭ କରିବା. ସେ କହିଲା ନାହିଁମ କାଲିଠୁ ପରା ମିନୁ ଆସିବ ଆଜି କିଛି ରୋଲପ୍ଲେ କରିଦେବା.ମିନୁ ପାଖରୁମରେ ରହିଲେ ରୋଲପ୍ଲେ କରିହେବନି. ମୁଁ କହିଲି ତାହେଲେ ଆଜି କଣ ବନିବ?

କହିଲା ଆଜି ମୁଁ ମୋ ଯାହାଂପନାଙ୍କ ଦାସୀ. ମୁଁ ତା ପ୍ୟାଂଟି କୁ ଟାଣି ବାହାର କରିଦେଇ କହିଲି ତାହେଲେ ଦାସୀ କଣ ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି. ଦାସୀ କଣ ଜାଣିନି ଯେ ଯାହାଁପନାଙ୍କ ବାଣ୍ଡକୁ ଚୁଚୁମିବାକୁ ପଡେ ବୋଲି? ସେ ସଂଗେସଂଗେ ମୋ ଟ୍ରାକ ପେଣ୍ଟକୁ ଟାଣି ବାହାର କରିଦେଲା ଆଉ ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ ତା ନରମ ହାତରେ ଧରି ଆଉଁସିବାରେ ଲାଗିଲା. ମୋ ଉପରେ ନଇଁ ପଡି ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ ଆଉଁସି ଆଉଁସି ତାକୁ ଆହୁରି ଟାଣ କରିବାରେ ଲାଗିଲା. ମୁଁ ତା ଗାଣ୍ଡି ଚିପି ସେଠି ହାଲକା ହାଲକା ଚାପୁଡ଼ା ମାରିବାରେ ଲାଗିଲି. ସେ ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ ପାଟିରେ ନେଇ ଜିଭ ବାହାର କରି ଚାଟିବାରେ ଲାଗିଲା

ମୁଁ ତା ଗାଣ୍ଡିକୁ ଗୋଟେ ଜୋରରେ ଚାପୁଡ଼ା ମାରି କହିଲି ଆଲୋ ଦାସୀ କଣ ଏମିତି ଆସ୍ତେ ଆସ୍ତେ ଚାଟୁଛୁ. ଭଲଭାବେ ଚୁଚୁମୁନୁ? ସେ ଡରିଯିବା ଭଳି କହିଲା ଜୋ ଆଜ୍ଞା ଯାହାଂପନା. ସେ ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ ତା ପାଟିରେ ନେଇ ଚୁଚୁମିବାରେ ଲାଗିଲା. ମୁଁ ଆଣ୍ଠେଇ ବସି  ମୁହଁକୁ ଧରି ତା ପାଟି ଭିତରେ ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ ପୁରେଇ ତା ପାଟିକୁ ଗେହିଁବାରେ ଲାଗିଲି

ମୋ ବାଣ୍ଡ ସେତେବେଳକୁ ପୁରା ଟାଣ, ଲମ୍ବା ଓ ମୋଟା ହୋଇଗଲାଣି. ତା ପାଟିରେ ଜାଗା ଧରୁନଥିଲା ମୋ ବାଣ୍ଡକୁ ନେବାକୁ. କହିଲି ଦାସୀ ଏବେ ଘୋଡ଼ି ଵନିଯା କହିଲା ଜୋ ଆଜ୍ଞା ଯାହାଂପନା ଏହା କହି ଡଗି ପୋଜ ରେ ଆସିଗଲା. ମୁଁ ତା ପଛପଟୁ ଆଣ୍ଠେଇ ତା ଗାଣ୍ଡି ଚିପିବାରେ ଲାଗିଲି. ଗୋଟେ ଆଙ୍ଗୁଠି ନେଇ ତା ବିଆରେ ପୁରେଇଲି. ତା ବିଆ ସେତେବେଳକୁ ପୁରା ଓଦା.

Sita Dina Re Sali Saha Masti

ଆଗକୁ ପଢିବା NEXT ବଟନ ଉପରେ କ୍ଲିକ କରନ୍ତୁ

19 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *